top of page

Töötoad

Siit lehelt leiad mõned töötoad, mis annavad aimu meie pakutavast põnevast kogemusest. Tegemist on ainult osaga meie tohutust töötubadepangast, nii et kui siin nimekirjas meelepärast  töötuba ei leidnud, kirjuta meile ja otsime sulle just sobiva lahenduse!

Individuaalsed töötoad

Töötoad, mille käigus saab iga osaleja endale ise ehitada midagi, mille saab ka hiljem koju kaasa võtta.

Veepudelirakett

 

Suvine hitt, mis tekitab põnevust nii nooremates kui ka vanemates katsetajates! Töötoa käigus disainitakse ja meisterdatakse veepudelist rakett eesmärgiga lennutada see võimalikult kaugele. Raketikütusena kasutatakse rõhu all olevat vett ning raketid võivad lennata isegi kuni 100 meetri kaugusele. 

Töötoa kestus: 60-90 min (olenevalt osalejate arvust)

Autoinseneeria

 

Töötoa eesmärgiks on ehitada alternatiivsel jõul töötav sõiduk – olgu selleks hiirelõksuauto, kummimootoriga auto, õhupalliauto, purjeauto või vaakumi jõul töötav auto. Töötoa lõpus viiakse läbi võidusõit, kus selgub meeskonna parim autoinsener. 

Töötoa kestus: 60-90 min (olenevalt osalejate arvust)

Meeskondlikud töötoad

Nende töötubade eesmärgiks on lisaks teadmiste proovile panekule  panna proovile ka iga osaleja meeskonnatöö oskused.

Kokkupõrge

 

Töötoas simuleeritakse realistlikku olukorda liikluses, kus tihti toimuvad erinevad kokkupõrked. Töötoa eesmärk on võistkondades ehitada autole turvapuur, mis peab kokkupõrkel kahte reisijat kaitsma.  Turvapuur ehitatakse auto kere mudelile, reisijaks on kergesti purunev ese. Töötoa lõpus pannakse kõigi võistlejate turvapuurid proovile kokkupõrketestis. 


Töötoa kestus: 60-90 min
 

Kraana

 

Ehitame meeskondadena kraanasid ja teeme tutvust füüsikaseadustega. Millest sõltub kraana stabiilsus ja struktuur?

Selgitame välja, millise meeskonna kraana suudab tõsta suurema raskuse üle takistuse?


Töötoa kestus: 60-90 min

Sillainseneeria

Eesmärk on ehitada meeskonnaga kõige tugevam spagettidest sild. Tegevus on jagatud kaheks - esmalt on aeg ehitamiseks ja seejärel pannakse kõik sillad tõmberaamil proovile.

Töötoa kestus: 90 – 180 min

Pneumorakett

Eesmärk on meeskonnaga ehitada rakett ja selle tõukemehhanism. Valminud raketid pannakse üksteise vastu proovile lennukauguses ja täpsuses. 

Töötoa kestus: 45-60 min

Rube Goldbergi masin

Töötoas ehitatakse võimsaid meeskondadega Rube Goldbergi masinaid ehk ahelreaktsioonimasinaid. Inimesed jagatakse tiimidesse ja seejärel hakkavad kõik töötama enda ahelreaktsioonimasina kallal, kuid et teha ülesannet põnevamaks, peavad need olema ühendatud eelmise ja järgmise tiimi masinaga. Lõpuks saadakse üks suur ahelreaktsioonimasin, mis edukal toimimisel täidab etteantud ülesande. 

Töötoa kestus: 120 – 240 min

bottom of page