top of page

KVARKi töötoad on nagu koolitunnid, kus õpetaja klassiruumist mõneks hetkeks lahkub. Sel ajal on Sul on võimalus lasta loovusel lennata ja kasutada klassi jäetud asju nii, et kogu klassil on lõbus ning saab proovida midagi, mida õpetaja kindlasti ei lubaks.

Töötoad on kõigile!

- Kaarel Siimut

KVARKi töötubade insener

Meeskonnaüritused

Töötubades saavad osalejad arendada omavahelist koostööd ja õppida suure pildi kõrval märkama ka kõige pisemaid detaile. Põnev võistlusmoment tekitab hasarti nii suurtes kui ka väikestes ning igapäevarutiin unustatakse kiirelt. Positiivsed emotsioonid ja põnevad teadmised on garanteeritud. Mitmed ülesanded on tuttavad Rakett69 saatest, mida meie meeskond ette valmistab.

Millisele üritusele?

Põnevad ja võistluslikud töötoad sobivad igale meeskonnaüritusele - suvepäevadele, talvepäevadele ja kõigele mis seal vahel on.

kolmnurk2.png

Kellele suunatud?

Ülesande esitamisel arvestatakse osalejate vanusega, mis tähendab, et tegevused sobivad nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Kuidas kujuneb hind?

Hind sõltub töötoa pikkusest, temaatikast ja osalejate ja/või meeskondade arvust. Hinnale lisandub transport.

Kui tahad oma üritust töötubadega elavdada või arvad, et Sinu ürituse jaoks on vaja välja töötada mõni täiesti uut laadi meeskonnaülesanne, siis anna meile sellest teada. Koos leiame kindlasti just Sulle sobivad, lõbusad ja innovaatilised lahendused.

Töötoad

Siit lehelt leiad mõned töötoad, mis annavad aimu meie pakutavast põnevast kogemusest. Tegemist on ainult osaga meie tohutust töötubadepangast, nii et kui siin nimekirjas meelepärast töötuba ei leidnud, kirjuta meile ja otsime sulle just sobiva lahenduse!

VEEPUDELIRAKETT

Suvine hitt, mis tekitab põnevust nii nooremates kui ka vanemates katsetajates! Töötoa käigus disainitakse ja meisterdatakse veepudelist rakett eesmärgiga lennutada see võimalikult kaugele. Raketikütusena kasutatakse rõhu all olevat vett ning raketid võivad lennata isegi kuni 100 meetri kaugusele

Töötoa kestus 45-75 min.

veepudelirakett.gif
Kokkupõrge.gif

KOKKUPÕRGE

Töötoas simuleeritakse realistlikku olukorda liikluses, kus tihti toimuvad erinevad kokkupõrked. Töötoa eesmärk on võistkondades ehitada autole turvapuur, mis peab kokkupõrkel kahte reisijat kaitsma. Turvapuur ehitatakse auto kere mudelile, reisijaks on kergesti purunev ese. Töötoa lõpus pannakse kõigi võistlejate turvapuurid proovile kokkupõrketestis. 

Töötoa kestus 45-75 min.

KRAANA

Ehitame meeskondadena kraanasid ja teeme tutvust füüsikaseadustega. Millest sõltub kraana stabiilsus ja struktuur?
Selgitame välja, millise meeskonna kraana suudab tõsta suurema raskuse üle takistuse?

Töötoa kestus 75-100 min.

kraana.jpg
Spagetisild.jpg

SILLAINSENEERIA

Eesmärk on ehitada meeskonnaga kõige tugevam spagettidest sild. Tegevus on jagatud kaheks - esmalt on aeg ehitamiseks ja seejärel pannakse kõik sillad tõmberaamil proovile. Võidab kõige tugevam sild.

Töötoa kestus 90-180 min.

PNEUMORAKETT

Eesmärk on meeskonnaga ehitada rakett ja selle tõukemehhanism. Valminud raketid pannakse üksteise vastu proovile lennukauguses ja täpsuses.

Töötoa kestus 45-60 min.

9-saade-66.jpg

RUBE GOLDBERGI MASIN

RG_masin.gif

Töötoas ehitatakse meeskondadega Rube Goldbergi masinaid ehk ahelreaktsioonimasinaid. Inimesed jagatakse tiimidesse ja seejärel hakkavad kõik töötama enda ahelreaktsioonimasina kallal, kuid et teha asju põnevamaks, peavad need olema ühendatud eelmise ja järgmise tiimi masinaga. Lõpuks saadakse üks suur ahelreaktsioonimasin, mis edukal toimimisel täidab ette antud ülesande.

Töötoa kestus 120-240 min.

bottom of page